گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مراسم روز قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزاری شد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم روز قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزاری شد

مراسم روز قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزاری شد

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس، شخصیت‌های برجسته سیاسی و مذهبی لبنانی و فلسطینی با حضور در محل اقامت سفیر کشورمان در بیروت از آرمان مردم فلسطین حمایت کردند.

در این مراسم که به مناسبت روز جهانی قدس و فرارسیدن سی امین سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (ره) برگزار شد، نمایندگان «میشل عون» رئیس جمهوری، «نبیه بری» رئیس مجلس و تعدادی از وزرای کابینه و نمایندگان پارلمان لبنان در کنار تعدادی از علمای برجسته شیعه و سنی و مسیحی و شخصیت های سیاسی، علمی و فرهنگی لبنانی، دیپلمات ها و نمایندگان جنبش های مقاومت فلسطینی از جمله فتح، حماس و جهاد اسلامی حضور یافتند.

در این مراسم «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به در پیش بودن برگزاری کنفرانس منامه در بحرین آن را یک کنفرانس کاملا اسرائیلی توصیف کرد و گفت هدف از برگزاری آن عادی سازی بیشتر روابط رژیم های عربی با اسرائیل و زمینه چینی برای اجرای معامله ننگین قرن علیه فلسطینیان است. وی ضمن یادآوری تاریخ پیدایش رژیم صهیونیستی و انبوهی از کشتارها، جنایت ها و آواره کردن صاحبان اصلی فلسطین گفت: ای اعراب ببینید اسرائیل و رژیم های عربی چه بلاهایی سر شما آوردند و ببینید که مقاومت چه دستاوردهایی را داشته است. مقاومت توانسته سرزمین ها را آزاد کند، آزادسازی سرزمین های عربی از لبنان تا سوریه و عراق طی سال های گذشته همه نتیجه مقاومت بوده است.همه توطئه های آمریکا و اسرائیل در منطقه از جمله معامله قرن با وجود محور مقاومت به شکست خواهد انجامید، و مقاومت همچنان ادامه خواهد یافت.

«محمدجلال فیروزنیا» سفیر کشورمان در لبنان هم با بیان اینکه دولت آمریکا، همه حقوق مشروع فلسطینیان را زیر پا می گذارد و ادعای کمک به آنها را دارد، تاکید کرد: سیاست های آمریکا در منطقه راه به جایی نخواهد برد، چراکه ملت قهرمان فلسطین، جنبش های مقاومت، و همه گروه های فلسطینی طرح های آن را به شکست خواهند کشید.توطئه اخیر نه تنها به سرانجام نخواهد رسید، بلکه صفوف فلسطینیان را متحدتر می کند و انگیزه قوی تری به آنها خواهد داد تا دایره مقاومت و رویارویی با اشغالگری را گسترش داده و انتفاضه ای جدید را به راه بیاندازند.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز به آمریکا اجازه نخواهد داد تا اهداف شوم خود را با تحمیل تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و هراس افکنی پیش ببرد. 

 


١١:٤٩ - 1398/03/13    /    شماره : ٥٧٤٨٦١    /    تعداد نمایش : ١٠١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران