گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدارو ملاقاتهای سفیر جمهوری اسلامی ایران با شخصیتهای سیاسی و مذهبی صیدا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدارو ملاقاتهای سفیر جمهوری اسلامی ایران با شخصیتهای سیاسی و مذهبی صیدا

دیدارو ملاقاتهای سفیر جمهوری اسلامی ایران با شخصیتهای سیاسی و مذهبی صیدا

دیدارو ملاقاتهای سفیر جمهوری اسلامی ایران با شخصیتهای سیاسی و مذهبی صیدا

محمد جلال فیروز نیا سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان درسفری  یک روزه به صیدا به طور جداگانه با شخصیتهای سیاسی  و مذهبی دراین شهر دیدار وگفتگو نمود.

 سفیر کشورمان در این سفرعلاوه بر دیدار با شیخ عفیف نابلسی از علمای بزرگ صیدا ، با اسامه سعد نماینده مجلس لبنان، شیخ احمد الزین رئیس تجمع علمای مسلمین، شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه علمای مقاومت، شیخ محمد العسیران مفتی جعفری صیدا ، شیخ سلیم سوسان مفتی اهل سنت و دکتر عبدالرحمن البذری شهردار سابق این شهر ملاقات کرد.

آقای فیروزنیا در این ملاقاتها علاوه بر تبادل نظر در خصوص مسائل لبنان و همکاریهای ج.ا.ایران با این کشور، اوضاع منطقه به ویژه فلسطین و سیاستهای خصمانه امریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران و ملتهای منطقه را مورد بررسی قرار داد. سفیر کشورمان با تاکید برسیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت در منظقه و کمک به لبنان گفت جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته از ثبات و امنیت لبنان حمایت نموده و در این زمینه در کنار دولت و ملت لبنان قرار دارد و آماده تعمیق همکاریهای دوجانبه بخصوص در عرصه های مختلف اقتصادی است.

سفیرج.ا.ا درخصوص فلسطین و تلاشهای امریکا برای رونمایی از معامله قرن نیز گفت: امریکا در راستای پیشبرد معامله قرن از اعمال هرگونه فشار بر جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت وملتهای منطقه فروگذار نکرده است. با این حال قضیه فلسطین به عنوان قضیه اول جهان اسلام و منطقه، جز با آزادی سرزمینهای اشغالی و تحقق حقوق کامل ملت فلسطین و در راس ان تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف حل نخواهد شد و ملت قهرمان فلسطین نشان داده است تا احقاق حقوق خود از مقاومت و مبارزه با صهیونیستها دست نخواهد کشید و این بار نیز همچون گذشته کوششهای امریکا را با شکست مواجه خواهد نمود. آقای فیروزنیا درخصوص سیاستهای خصمانه امریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: امریکا یقینا به اهداف خود در این سیاستها نخواهد رسید و ج.ا.ایران همچنان به حمایتهای خود از مقاومت ادامه خواهد داد و سیاستهای ظالمانه و تجاوزکارانه امریکا و صهیونیستها را در منطقه ناکام خواهد گذاشت.فیروزنیا تاکید کرد امریکاییها نمی توانند جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند و ج.ا.ایران از این تحریمها سربلند و مقتدرتر از قبل عبور خواهد کرد. 

شخصیتهای لبنانی یادشده نیز در این دیدارها با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در ثبات و امنیت منطقه از حمایتها و همراهی جمهوری اسلامی ایران با لبنان و ملتهای منطقه و نقش برجسته آن درمهار تروریسم تکفیری تقدیر نمودند. شخصیتهای لبنانی همچنین سیاستهای نابخردانه امریکا  و حمایت از رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین و کشورهای منطقه را عامل اصلی ناامنی و مشکلات منطقه توصیف نموده و بر ادامه مقاومت در مقابل این سیاسته و اقدامات تجاوزکارانه تاکید کردند


١٥:٣١ - 1398/02/11    /    شماره : ٥٦٨٨٩١    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران