گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تقدیرازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیرازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل

تقدیرازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل

در مراسمی که  با حضور برخی شخصیت های لبنانی و کاردار جمهوری اسلامی ایران در لبنان برگزار شد.ازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل تقدیربه عمل آمد.
لازم به ذکر است مسابقات مزبور در ماه مارس زیر نظر دفتر سازمان ملل در لبنان و در دانشگاه امریکایی - لبنانی 'ال ای یو' با عنوان 'دیپلماسی برای حل بحران ها' با حضور دانش آموزان منتخب از دبیرستان های سراسر لبنان برگزار شد. در این مسابقات هر گروه از دانش آموزان لبنانی براساس انتخاب خود از یک کشور و سیاست های آن در برابر برخی مخالفان دفاع کرده و از سوی هیات داوران مورد قضاوت وارزیابی قرار گرفته اند.و گروه دانش آموزان دبیرستان بتول بیروت نمایندگی دفاع از کشورمان را در این مسابقات برعهده داشتند.

 سلام شکرون استاد راهنمای دانش آموزان مزبور در این مراسم با خیرمقدم به حاضران گفت: این یک تجربه جدید بود و ما در اوایل به عنوان یک تجربه جدید کمی نگرانی داشتیم، ولی چون ما مسوولیت نمایندگی ایران را بر عهده داشتیم ، احساس افتخار و عزت می کردیم.شکرون در ادامه تصریح کرد: این یک مسئولیت بزرگ برای ما بود و ما معتقد بودیم که باید نقش و جایگاه حقیقی ایران و تمدن آن را به خوبی برای حاضران در مسابقات نشان دهیم.وی با اشاره به این که ما پژوهش های زیادی در همه زمینه ها درباره ایران انجام دادیم تا در همه سطوح در این مسابقه موفق شویم، افزود: در زمینه های اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی، محیط زیست، بهداشت و حقوق زنان در ایران پژوهش هایی را انجام دادیم و این تحقیقات براساس منشور سازمان ملل انجام شد. وی خاطرنشان کرد: ما این پژوهش ها را انجام دادیم تا ایران را حقیقتا و به طور درست در این مسابقه شناخته و بتوانیم نمایندگی آنرا برعهده بگیریم و از آن دفاع کنیم.شکرون تاکید کرد: نقش ما برای ارائه چهره تمدنی ایران در جهان بسیار اساسی بود چون دانش آموزان زیادی در سنین مختلف در مسابقات حضور داشتند که هیچ آگاهی و اطلاعاتی درباره ایران نداشتند و حتی برخی از آنان ذهنیت نامناسبی درباره ایران داشتند.وی افزود: امروز با افتحار می گوییم که نمایندگان بسیار خوبی برای ایران دراین مسابقات بودیم.

آقای حسینی کاردار جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز در این مراسم در سخنانی با تبریک به دانش آموزان مزبور به خاطر احراز مقام دومی در مسابقات سازمان ملل در لبنان گفت: ما امروز در این مراسم حضور یافته ایم تا از زحمات تیم این مدرسه در دفاع از جایگاه جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات تقدیر کنیم. وی گفت: با وجود همه تحریم ها و فشارها و چالش هایی که آمریکا در طول چهل سال گذشته در برابر جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده اند اما به لطف الهی ایران دستاوردهای عظیمی در عرصه های مختلف خصوصا علوم مهندسی و پزشکی و کشاورزی به دست آورد که مایه مباهات و افتخار است. حسینی با اشاره به تاکید اسلام برای کسب علم و دانش افزود: اکنون قریب به پنج میلیون دانشجو در دانشگاه های مختلف کشور در رشته های مختلف درحال تحصیل هستند که حدود هفتاد درصد آنان را دختران تشکیل می دهند در حالی که این رقم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود شش درصد بوده است . آقای حسینی افزود: شما نسل جوان برای شناختن ایران باید ایران قبل از انقلاب را هم بشناسید تا پی ببرید که ملت بزرگ ایران با انقلاب خود برای بدست آوردن استقلال و آزادی و برخورداری از اراده سیاسی مستقل و بیرون آمدن از سلطه دشمن آمریکایی و غربی چه سختی هایی را تحمل کرده اند.وی ادامه داد: علت اصلی عصبانیت همه دولت های آمریکایی اعم از جمهوریخواه و دموکرات از ایران به خاطر همین استقلال و طرد آنها از کشور و تبدیل سفارت رژیم صهیونیستی به سفارت فلسطین در ایران است.
وی خاطرنشان کرد: امروز لبنان به لطف مقاومت ، ارتش و دولت و ملت شجاع و صبور و رهبران با درایت به مرحله ای از استقلال رای و عزت و سربلندی و آقایی رسیده است که چهل سال قبل خبری از آن به این شکل نبود.

لازم به ذکراست در این مسابقات سه گروه موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند و به برندگان بورس تحصیلی با تخفیف 50 درصدی از سوی دبیرکل سازمان ملل اعطا می شود و دانش آموزان دبیرستان بتول (س)بیروت رتبه دوم را کسب کردند.


 

 


١٢:٤٧ - 1398/01/29    /    شماره : ٥٦٦٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران